Marco-Canoe KAJAKI ZWIERZYNIEC

 Pływaj z nami roztoczańskimi rzekami.
 01.05.2021 - rozpoczęcie sezonu
  512-318-160

Rezerwuj   Trasy  Spływy

Spływy kajakowe Zwierzyniec Roztocze

Spływy kajakowe w samym sercu Roztocza to nie lada gratka dla miłośników przyrody. Wszystko dlatego, że kraina ta obfituje w gęste lasy, piękne stawy, urokliwe doliny i czyste rzeki o wartkim nurcie. Rzadka zabudowa sprawia, że w miejscu tym można nacieszyć się ciszą i kontaktem z naturą. Nie bez powodu na Roztoczu utworzono zarówno Roztoczański Park Narodowy, jak i liczne parki krajobrazowe i rezerwaty. To właśnie w to malownicze miejsce zapraszamy na spływy kajakowe – Roztocze.

Tanew

Spływy kajakowe po rzece Wieprz

Spływy kajakowe po rzece Wieprz podzieliliśmy na pięć etapów, każdy z nich zajmuje od godziny do dwóch. Dlatego też to doskonała opcja dla tych, którzy chcą spędzić cały dzień na wyprawie kajakowej, jak i dla takich osób, które traktują spływ jako atrakcję w trakcie podziwiania uroków Roztocza. A jest co zwiedzać, bo na uwagę zasługuje wiele miejsc, takich jak choćby kaplica na wodzie w Krasnobrodzie, u źródła strumyka Krupiec wpadającego do rzeki Wieprz.

Spływy kajakowe po rzece Wieprz rozpoczynamy w miejscowości Obrocz w sąsiedztwie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Pierwszy odcinek przebiega wśród lasów i łąk. Choć nurt jest spokojny, to liczne zakręty wymuszają manewry, przez co nie można się nudzić. To sprawia, że spływy kajakowe po rzece Wieprz są idealne na trasę na rodzinną wyprawę. Co dalej? Drugi etap zaczyna się na zalewie Rudka w Zwierzyńcu. Szybki nurt sprawia, że spływ nabiera tempa, a piaszczyste dno tego odcinka sprzyja kąpielom w trakcie postojów. Trzeci etap to czterokilometrowa przeprawa w pobliżu wsi Turzyniec, dawnej prywatnej wsi szlacheckiej. Kolejne etapy to Żurawnica, Brody i znany z wiersza Jana Brzechwy - Szczebrzeszyn.

Czysta, niezbyt zimna woda, liczne ryby, zwierzęta ziemno-wodne i różnorodne ptactwo, drewniane mostki, stare wodne młyny – wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat i urok tego miejsca.

Co oferują turystom spływy kajakowe po rzece Wieprz? Piękne i szerokie odcinki z licznymi wyspami i mieliznami oraz zakolami rzecznymi, dziką i różnorodną przyrodę, piaszczyste plaże, na których można się zatrzymać, aby poopalać się i zrobić piknik oraz wiele innych atrakcji. Spływy kajakowe to kilkadziesiąt kilometrów fantastycznych warunków dla miłośników turystyki kajakowej.

Wszystkie trasy są zaplanowane w oparciu o duże doświadczenie i prawdziwą pasję do turystyki kajakowej. W Marco – Canoe chętnie doradzimy wybór odpowiedniej trasy, tak aby spływ kajakowy odpowiadał możliwościom, zainteresowaniom i doświadczeniu uczestników. Z naszej oferty śmiało mogą skorzystać rodziny z dziećmi, osoby starsze czy niepełnosprawne. Ze swojej strony dbamy o to, by każdy spędzał na rzece czas bezpiecznie, komfortowo i przyjemnie. Zapraszamy do kontaktu – chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i pomożemy dostosować wyprawę do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty spływów kajakowych na Roztoczu. Spływy kajakowe po rzece Wieprz to wspaniała atrakcja dla każdego. Jesteśmy przekonani, że trasy zapewnią moc wrażeń zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z kajakami, jak i tym, dla których turystyka kajakowa nie ma wielu tajemnic. Wysokiej jakości sprzęt, jakim dysponuje Marco – Canoe, wsparcie doświadczonych kajakarzy i kompleksowa obsługa oraz atuty przyrody polskiego Roztocza sprawiają, że nie można pominąć takiej przygody!

f
Copyright © Spływy kajakowe Marco-Canoe Zwierzyniec Spływy kilkugodzinne